VALURI DE CRAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

+4
adibaiacos
Alexandru
Donose Octavian
valuridecrap
8 participanți

In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de valuridecrap Joi Sept 22, 2011 3:30 pm

Intrucat sezonul de pescuit se apropie de sfarsit, propun o intalnire la Foltesti, la cantonul binecunoscut de pe malul Prutului. Poate ne mai spalam rusinea de la Uzu...
Ei, ce spuneti, stimati pescari sportivi feroviari ? Wink
valuridecrap
valuridecrap
ORGANIZATOR DE INTALNIRI
ORGANIZATOR DE INTALNIRI

Varsta : 13
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 21/07/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Donose Octavian Lun Sept 26, 2011 9:04 pm

Se pare ca seceta prelungita nu a afectat numai cotele bazinelor hidrologice ale Fluviului Dunarea si Raului Prut, cat si apetitul de pescuit al membrilor asociatiei sau este ,,linistea dinaintea furtuni'' generata de revansa care se acorda dupa experinta de la Lacul Uzu.
Propun ca la intanlirea din luna octombrie sa se organizeze al doilea concurs de pescuit, iar de data acesta datorita faptului ca s-au rezolvat si problemele financiar/contabile sa acordam si premii.
Daca in lunile de vara toata suflarea petrece mai mult timp pe balta iar forumul este accesat mai rar vin totusi cu urmatoarele sugestii:
-pana la data de 02.10.2011 sa se faca propuneri de motificare a regulamentului folosit la Lacul Uzu prin prisma experientei acumulate;
-tot pana la data mentionata anterior sa se faca propuneri de premii, loc I, II si III care sa se incadreze intr-un buget de 300-400 lei.
Prin definitie posturile de arbitru de centru si arbitru de mal sunt ocupate pentru ca din cele constatate de echipa de arbitrii de la Lacul Uzu:
-nu esti niciodata intrebat cat ai prins;
-daca totusi cineva din nestiinta, te intreaba cat ai prins sau pe ce loc te-ai clasat te scuzi imediat ca ai fost arbitru;
-daca nu cade, pica la pachet.
Se scoate la concurs pentru a doua oara postul de Paharnicul Ulea, care pe langa gestionarea cramei va fi cel de-al treilea arbitru.
P.S.Pentru ca operatiunea CUTIA POSTALA nu s-a finalizat, iar pe Prut, colegul nostru care a fost insarcinat cu ducerea la indeplinire, are cele mai multe sanse, propun sa i se transmita drept pedeapsa traditionala urare:Bafta la pescuit Cornel!
Cine este pentru sa completeze mesajul cu formula: La mai multa.
Inchei aceste randuri cu urari de bine, fir intins si pe curand, tuturor celor care iubesc pescuitul si/sau natura.
Cu stima!
Octavian Donose

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Mar Sept 27, 2011 11:39 am

DONOSE OCTAVIAN A ZIS:
''Prin definitie posturile de arbitru de centru si arbitru de mal sunt ocupate pentru ca din cele constatate de echipa de arbitrii de la Lacul Uzu:
-daca nu cade, pica la pachet.''


Sa inteleg ca ar fi vreun arbitru corupt? Si daca da- atunci cine? Ca am incercat (si eu ca omu') la Uzu sa-mi ''omologez'' captura prinsa impreuna cu Cristi: doi pesti la juma' de kil bucata si alti trei mai mici (ca i-am prins gata curatati). Si n-a mers... Oare unde-om fi gresit?... Neutral
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de adibaiacos Mar Sept 27, 2011 2:09 pm

La mai multa !
Si La multi ani Cornele si Neculai; sa v-o traga la fund tot anu' !
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de idementul Mar Sept 27, 2011 7:18 pm

in primul rand:la multi ani sarbatoritilor!propuneri:aceasi brigada de arbitri+CORNEL....asta asa ca sa scapam de un concurent puternic.Premii:I,II,III eu zic ca tot ceva de-ale pescuitului.Cred ca nimanui nu iar strica o lanseta,mulineta ,undita senzor etc mai de calitate.La mai multa
idementul
idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 62
Localizare : La mine.......acasa
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Mar Sept 27, 2011 9:37 pm

Corect! LA MULTI ANI si LA MAI MULTA !, pentru Neculai si Cornel! cheers
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Mar Sept 27, 2011 9:39 pm

ANUNT IMPORTANT: caut bucataaarrr !!!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de adibaiacos Mier Sept 28, 2011 8:04 am

Alexandru a scris:ANUNT IMPORTANT: caut bucataaarrr !!!
Ai schimbat fisa postului a lui Marius?
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Donose Octavian Joi Sept 29, 2011 7:51 am

La multi ani Nicusor si Cornel
Se spune ca daca vrei sa pierzi trenul intreaba un ceferist. S-ar parea ca de data asta am pierdut trenul, motiv pentru care urarea mea a ajuns mai tarziu.
La capitolul bucatar propun pe tovarasul Paleacu, cu toate ca incearca sa se fofileze motivand ca este de serviciu. Trecand astfel la capitolul vanataore putem spune ca am impuscat doi iepuri dintr-o lovitura: am rezolvat problema bucatarului si am scapat de un concurent de luat in seama.

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Joi Sept 29, 2011 9:58 am

Da, adibaiacos, i-am schimbat fisa postului... Ca, de cand a fost avansat la rangul de ''membru onorific'', ne-a cam lasat de izbeliste cu bucataria...

Si, da, tov. Paleacu ar fi indicat (ma gandesc la saslacul lui...), numai ca se plictiseste cam repede. Tare ma tem c-om ramane cu burtile goale!

In schimb, am observat pe la ARCELOR-MITTAL o determinare in bucatarie... Alo! Cojocariule! Naltabare! Mai traiti, fratilor?
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de adibaiacos Joi Sept 29, 2011 10:06 am

Vot de contra pentru Paleacu !
Chiar ca ne lasa cu burtile goale....dar in schimb are un vin buuuunnn..
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Joi Sept 29, 2011 10:08 am

iti multumesc. adibaiacos ! Ca si-asa Paleacu nu stie sa prinda peste...asa ca nu-i concurent de luat in seama!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de gabi Joi Sept 29, 2011 11:23 am

lasa sandule ca vin si te ajut eu
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Alexandru Joi Sept 29, 2011 12:22 pm

Hopa! S-a relansat economia la ARCELOR! Bine-ai venit printre noi, domnu' Gabi Cojocariu!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty PENTRU STIMULARE...

Mesaj Scris de valuridecrap Joi Sept 29, 2011 12:47 pm

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Img_1511NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Img_1512NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Img_1510
valuridecrap
valuridecrap
ORGANIZATOR DE INTALNIRI
ORGANIZATOR DE INTALNIRI

Varsta : 13
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 21/07/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de adibaiacos Joi Sept 29, 2011 10:46 pm

in zona aia o sa sapam dupa peste....
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty propuneri+dilema

Mesaj Scris de idementul Lun Oct 03, 2011 1:07 pm

Salutare frati "crapisti...valuriti".Mi-a venit o idee.Haideti sa acordam si un premiu de ...consolare ptr. cel mai..... slab, ghinionist,fraier ,trompeta pescar.Ceva de genul...punga[nu Cristi] de seminte.Adicatelea daca tot nu le ai cu pescuitul sau n-ai noroc sau esti ...trompeta sa ai cu ce-ti omora timpul.La bucatarie ma bag si eu daca e nevoie.Ceee cumva nu va placut saramura de macrou de la Scurta?.Dar cum dracu am sa fac?sa toc ceapa ,ardei etc.si-nacelasi timp sa lupt VITEJESTE ptr.I II III sau....consolare :lol:Maaare dilema.Si inca ceva.N-am putea pleca de JOI.?Vineri pana ajungem pana ne instalam, a trecut ziua.Ramane Sambata full fishingsi apoi Duminica juma de zi ne ia stransul Neutral?
idementul
idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 62
Localizare : La mine.......acasa
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Donose Octavian Mier Oct 05, 2011 12:05 am

Motivatie de expunere :

Motivatia concurentilor speram ca va mai mare, pe langa faptul ca aici ficare stie cum si
cu ce se pescuieste si datorita premiilor puse in joc in valoare de 500 lei.


07-09.10.2011.

2.REGULAMENT DE DESFĂŞURARE



- 2-locul desfasurari este RAUL PRUT. Nu se admit optiunile date de cele trei lacuri, care au statutul de ,,Policlinica cu plata’’.
Concurentii surprinsi pescuind in unul din cele trei lacuri vor fi descalificati fara drept de contestatie ;

- 4-CONCURSUL SE VA DESFĂŞURA LA INDIVIDUAL ;

- 6-numar de scule-FARA NUMAR pentru pescuit STATIONAR. Există şi opţiunea blinchereală care este condiţionată de o singură ustensilă. Se admite si varianta mixta.

- 8-la ora 22(dacă nu este este lună plină ) fiecare participant va declara in scris locatia aleasa pentru pescuit astfel comisia de arbitrii sa poata controla modul de desfasurare a competitiei ;
- 9-puteti sa folositi orice nada si momeala, orice montura cu numar nelimitat de ace,orice marca de bere… ;

- 11-cantarul oficial se va face la ora 20,00. Departajarea concurentilor se va face la fel ca la Lacul Poiana Uzului prin subunitatea kilogramului, sute de grame ;
- 12-premiem cantitatea cea mai mare de peste prinsa, indiferent de specie(inclusiv ghibortii)[locul unu ,doi si trei], precum si cea mai mare captura, in total 4 premii;

- 14-echipa de arbitrii activează sub deviza : N-au mâncat, n-au băut, dar………..au cotizat.


- Precizare : S-a optat pentru Cristi motivat de faptul ca :
- se pricepe sa acorde asistenta la lansat/recuperat monturi ;
APSF SI PRIETENII VALURI DE CRAP


Octavian Donose


- 3.AM LUAT CUNOŞTINŢĂ :
- 1.
- 3.
- 5.
- 7.
- 9.
- 11.
- 13.
- 15.
- 17.
- 19.

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Mar Oct 11, 2011 1:02 pm

ne pare rau ca nu putem participa la iesire .Dar speram sa ne luam revansa si o sa incercam sa nee luam revansa cit m-ai reped
MARIAN PESCARUL
MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Varsta : 56
Localizare : Galati
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Doru Sam Oct 15, 2011 1:42 pm

nici eu n-am putut sa merg. Dar abia astept sa va cunosc.Pate data viitoare...
Doru
Doru
initiat
initiat

Varsta : 55
Localizare : Constanta, Romania.
Data de inscriere : 14/07/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de adibaiacos Lun Oct 17, 2011 7:08 am

Hai baieti cu pozele....sau din cauza frigului si a ploii de duminica vi s-au voalat ?
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ? Empty Re: NU VA ESTE DOR DE CANTONUL DE PE MALUL PRUTULUI ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum