VALURI DE CRAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

+18
Marian
gaby ciortan
olec
gheorghita23
adibaiacos
iulian
razvan negru
cornel
dan calciu
Radu10
MARIAN PESCARUL
gabi
idementul
Trandafirescu Cristian
Donose Octavian
Alexandru
danstel
valuridecrap
22 participanți

Pagina 9 din 19 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Urmatorul

In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Concurs de pescuit: ''TERAPIE INTENSIVA LA... POLICLINICA CU PLATA!'' 20 mai 2013, Salcuta, jud. Tulcea.

Mesaj Scris de valuridecrap Sam Mar 16, 2013 2:35 pm

Rezumarea primului mesaj :

‘’Isus i-a zis lui Simon: "Mana la adanc si lasati in jos mrejele voastre, ca sa pescuiti". Si, raspunzand, Simon a zis: "Invatatorule, toata noaptea ne-am trudit si nimic nu am prins, dar, dupa cuvantul Tau, voi arunca mrejele".
Si facand ei aceasta, au prins multime mare de peste, ca li se rupeau mrejele. Si au facut semn celor care erau in cealalta corabie, sa vina sa le ajute. Si au venit si au umplut amandoua corabiile, incat erau gata sa se afunde.’’ (citat din Biblie)
Ce poate fi mai inaltator decat credinta? Ce sentiment ii da unei persoane credință în posibilitatea realizării unei dorințe sau a unei acțiuni?
Speranta!
Speranta pescarului feroviar moare ultima: aceea ca, in sfarsit, va scoate din adancuri mult ravnita captura de care vor povesti urmasii urmasilor sai!
Stimati Pescari Feroviari, sperati in continuare, pentru ca a sosit vremea sa puneti in valoare vasta experienta dobandita de fiecare dintre voi, de-a lungul timpului! Nu va lasati tocmai acum, la venirea primaverii, chiar daca moralul vostru e la pamant in urma esecului de la Casting-ul de anul trecut, de la Comanesti (care s-a transformat intr-un minunat concurs de sanius) ori de la ‘’Copca in ibricul cu apa calda’’ de anul acesta!
Pentru ca: Asociatia ‘’VALURI DE CRAP’’ va provoaca la marele duel pescaresc intitulat
‘’TERAPIE INTENSIVA LA… POLICLINICA CU PLATA’’
si care va avea loc in data de 20 mai 2013 pe Lacul Salcuta, jud. Tulcea.

Denumita si ‘’Policlinica Cu Plata’’ (dai un ban da’ nu stii de ce) amenajarea Salcuta se incadreaza perfect in minunatul peisaj conturat de Muntii Macinului. Este destul de aproape (aprox. 5km) de trecerea bac din Zaclau, accesul facandu-se pe D.N.22E. Mos- stramosii nostri au numai cuvinte de lauda despre acest lac si despre ceea ce s-ar afla in el. Speram sa se afle si peste.
Programul desfasurarii concursului este urmatorul:
- duminica, 19 mai, se va face deplasarea pe balta, astfel incat, in jurul pranzului, toti concurentii sa fie prezenti pentru campare, orientarea in teren; se vor marca locurile de concurs si se va face tragerea la sorti;
- luni, 20 mai, incepand cu ora 07:00 si pana marti la orele 11:00 va avea loc concursul propriu-zis, urmat de cantarul official si de festivitatea de premiere. Cei care doresc, pot pescui in continuare (marti, dupa orele 11:00) dar extra-concurs.
Cheltuielile reprezentand taxa pe lac vor fi suportate de catre Asociatie si numai pe durata concursului; cei care vor dori sa pescuiasca in zilele de duminica, respectiv marti vor suporta personal aceste cheltuieli.
Asadar, pentru castigarea Marelui Trofeu ‘’VALURI DE CRAP’’ din acest an, puteti invoca ajutorul tuturor zeilor protectori ai pescarilor: NEPTUN- din mitologia romana, grecul POSEIDON sau EBISU- din mitologia japoneza. Daca nu prindeti legatura cu acestia, incercati cu Mama Omida, Magdalena aducatoarea de noroc sau cu clarvazatoarea Mercedesa. Dar e o solutie cam indoielnica…
Cert este faptul ca nu se admit absentele nemotivate, mai ales ca vor fi puse in joc premii substantiale, constand in echipamente de pescuit, diplome, trofee precum si calduroase strangeri de mana! Nu uitati de premiile deja cumparate inca de anul trecut si care se vor reporta la acest concurs!
Asa ca… rabda, Pescarule Feroviar si spera! Ca, poate de data asta…
‘’VALURI DE CRAP pe toti ne cheama
Din balta in balta hoinari
Veniti acum! Pescari de seama
Prieteni si feroviari!’’
valuridecrap
valuridecrap
ORGANIZATOR DE INTALNIRI
ORGANIZATOR DE INTALNIRI

Varsta : 13
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 21/07/2011

Sus In jos


Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Vin Apr 26, 2013 7:56 pm

Cristi, tu nu ai inteles ca este concurs de pescuit la care se premiaza cea mai mare captura si cea mai mare cantitate indiferend de specia prinsa? Asa ca daca prinzi tu sau alti"crapari" cel mai mare crap ,bravo, nu se supara nimeni. Razvan,Cristi, daca vreti concurs doar la crap,sunt destule,de la 300,400 euro in sus participarea. Ce naiba mai baieti ne tot cramponam si ne impungem cu nimicuri de acest gen? Abia astept sa ne intalnim ca restul problemelor se rezolva.

gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Vin Apr 26, 2013 8:10 pm

Bafta la peste cristi.

MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gheorghita23 Sam Apr 27, 2013 6:58 am

salut taxa la salcuta e tot 40 de lei?

gheorghita23
incepator
incepator

Data de inscriere : 27/04/2013

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gheorghita23 Sam Apr 27, 2013 6:59 am

salut taxa la salcuta e tot 40 de lei?

gheorghita23
incepator
incepator

Data de inscriere : 27/04/2013

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de idementul Sam Apr 27, 2013 9:47 am

Ai vrea tu...40 lei....si noi hi hi hi!!

idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Terapie intensiva la... policlinica cu plata

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Sam Apr 27, 2013 12:15 pm

Da...buna...hi,hi,hi...

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Sam Apr 27, 2013 12:16 pm

Multumesc la fel Mariane...

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Sam Apr 27, 2013 12:27 pm

1-nu sunt nimicuri
2-daca vroiam unditareala ma duceam la Chineja
Am doua luni de cand ma pregatesc intens cu Dan,iar daca facem concurs de pescuit hai sa-l facem cat de cat cum trebuie.Nu am nimic impotriva celor care prind mai mult sau mai mare decat mine,problema pe care o am este aceea ca am facut o investitie mare,aici nu vb de 2-3 senzori nea Gabi,sau domnu Vice,si nu este corect sa facem concursul la caras.Acolo predomina carasul,un pescar cu 2 undite poate prinde in jur de 20 kg.de caras pe zi.O echipa cu 4-6 scule...imagineaza-ti.Oricum,asteptam regulamentul de concurs,asa ca va rog sa nu va mai cramponati atat,ca in fond si la urma urmei,intalnirea este cea mai importanta,si nu concursul propriu-zis.Deci,eu de azi va doresc un sincer La multi ani,tuturor celor care maine isi serbeaza ziua numelui,si bineinteles Multa bafta la pescuit celor care merg la Salcuta.
PAM,PAM !!!

Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Sam Apr 27, 2013 1:18 pm

Cristi, bag seama ca devii din ce in ce mai nervos. Faptul ca ai ,,investit'' e treaba numai si numai a ta. Nu te-a obligat nimeni ''sa investesti'', la fel cum nimeni nu te obliga sa participi la acest concurs. Care concurs, apropo, este organizat de noi toti - membrii ''VALURI DE CRAP''. Asa ca, te rog, inainte de a face astfel de afirmatii (''organizati un concurs...''), ar fi bine sa te gandesti ca nu este concursul meu, al lui Gabi sau al oricui altcineva. Sa nu ai impresia ca am venit eu cu concursul meu de acasa si vreau sa-ti fac tie in ciuda si (sic) vreau la orice altceva decat la crap. Nu este primul nostru concurs si la toate celelalte nu s-a tinut cont de specia prinsa. Si stai linistit ca n-o sa prind eu vreo rosioara mai mare decat crapul prins de tine.
Nu este vorba decat de posibilitatile financiare, tehnice si - de ce nu - de experienta tuturor participantilor de la data respectiva. Asa a fost dintotdeauna. Poti fi sigur (si ti-am mai zis asta) ca nu vei avea concurent decat pe cel de nivelul tau. Iar acela care pana la data respectiva, la intrunirile noastre, s-a ocupat de cu totul alte chestii decat de pescuit, fii sigur ca n-o sa-ti faca tie concurenta.
Pregateste-te intens in continuare, investeste dar fa-o in nume propriu; nu ne obliga pe noi ceilalti sa fim raspunzatori pentru actiunile tale.

Alexandru
Admin
Admin

Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Sam Apr 27, 2013 1:34 pm

Si va rog, inca o data sa respectati subiectele topic-urilor. Ma adresez lui Trandafirescu Cristian (moderator) si lui idementul (administrator), care, in loc sa raspundeti la mesajele postate eronat de catre gheorghita23, ati fi putut sa-l indrumati sa respecte subiectele din forum.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Sam Apr 27, 2013 5:13 pm

Am inteles dom admin.Sa traiti !!!
Pe bune...ai devenit senza zucchero !!!
Oricum felicitari pt spiritul de camaraderie afisat...vis-a-vis de discutia avuta cu domnu vice. Sper sa te mai indulcesc la Salcuta...daca nu...asta e...
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Sam Apr 27, 2013 8:04 pm

Se pare ca discutiile privind modul de organizare a concursului au trecut intr-o zona nepotrivita si ar fi pacat sa umbrim bucuria unei iesiri in gasca la o partida de pescuit asteptata cu nerabdare de toata lumea.
Publicarea regulametului de concurs va clarifica totul si vor participa doar aceia care doresc sa accepte conditiile de organizare.
Eu voi participa in orice conditii, fie de s-ar pescui si la broaste si, dupa cum il cunosc eu, nici Cristi nu se va da inapoi de la o asemenea intailnire indiferent de ce lighioana va trebui sa scoata din apa si sunt convins ca va scoate.
Fire intinse la toti!
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Sam Apr 27, 2013 11:33 pm

Multumim Danstel pentru intelegere.Stiu ca si tu esti un impatimit al crapului,dar intelegerea fata de ceilalti e mare lucru.Sa nu uitam ca sunt persoane care au vrut ca ceilalti sa se simta bine si au stat m-ai mult pe la bucatarie.sa le dam sanse egale.Multumesc cristi ,razvan.
MARIAN PESCARUL
MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Varsta : 56
Localizare : Galati
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Sam Apr 27, 2013 11:34 pm

Stiu iuda.
MARIAN PESCARUL
MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Varsta : 56
Localizare : Galati
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de idementul Sam Apr 27, 2013 11:53 pm

Se-ncing baietii, direct proportional cu temperaturile,care vad ca sunt in crestere!!Si eu eram de parerea lui Cristi,nu neaparat din spirit de echipa,pana la un anumit punct;dar acum am vazut si argumentele altora si,pana la urma m-am gandit la...spiritul Olimpic : ''Important e sa participi'' si mi-am zis eu ca...spiritul ''Valuri de Crap'' zice: Important e sa ne....intalnim.Cat despre dilema...la crap sau la caras,sa va spun o mica ....istorioara!!Cu ani in urma, ma aflam in Delta ,la Gorgova,si intre noi,pescarii aflati la acel moment acolo se iscase o discutie in contradictoriu in legatura cu perioada in care depune crapul icrele.unii sustineau ca-n Mai-Iunie,altii, nu dom-le, e vorba de temperatura apei,si multe alte argumente de toaCrapte felurile.Un lipovean,la care stateam eu in...gazda,nea Vanea Sciotnik ne-a auzit si a lamurit dilema cu o...afirmatie,cam...arhaica pentru ''gusturile'' noastre!!Si-a zis nea Vanea:Cand o sa vedeti balaurii(serpii de apa) pe apa,sa stiti ca deja,crapcenii incep nuntitul.O fi ,n-o fi asa,nu stiu da' un lucru va pot spune sigur:La....antrenamentul de Vineri,de la Zatun, cu Cristi am vazut vreo patru....balauri pe apa,asa ca am impresia ca ''terapia intensiva'' o s-o facem tot cu caras,si cu ce-o mai da Domnul: Crap,caras,stiuca,babusca(va-ti prins,nu??asta de la urma rimeaza cu...dusca!! bounce
idementul
idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 62
Localizare : La mine.......acasa
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Sam Apr 27, 2013 11:58 pm

Si tu iuda?
MARIAN PESCARUL
MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Varsta : 56
Localizare : Galati
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de MARIAN PESCARUL Dum Apr 28, 2013 12:00 am

Tradezi idiologia piovrei? tongue
MARIAN PESCARUL
MARIAN PESCARUL
MODERATOR
MODERATOR

Varsta : 56
Localizare : Galati
Data de inscriere : 24/02/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Apr 28, 2013 8:04 am

MARIAN PESCARUL a scris:Tradezi idiologia piovrei? tongue
Care ideologie, printre altele, ar avea si urmatorul alineat: ''Tu, cel mic si necajit, nu veni la concurs pentru ca noi- astia barosani- vom prinde numai crap. Tu nu stii sa prinzi crap fiindca te-ai emancipat doar la bucatarie, la spalat vase, la servit. Eventual, daca tot o sa vii, sa mai faci ceva de-ale gurii si. printre doua castroane spalate, hai - traca mearga - iti dam voie sa iei si tu vreo rosioara, doua. Ca si-asa n-ai scule performante. Ca n-ai avut de ce sa investesti.''
Auzi: ''senza zucchero''!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Apr 28, 2013 8:06 am

Am dreptate, domnule Trandafirescu?
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 3:43 pm

Daca nu se face de haleala...va aduc de beut ,,la botu calului..."
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de valuridecrap Dum Apr 28, 2013 8:04 pm

REGULAMENT CONCURS DE PESCUIT
-SALCUŢA 20-21.05.2013-

Concursul:
- se va desfasura incepand cu ziua de luni- 20 mai ora 07:00 si pana marti- 21 mai ora 11:00 pe Lacul Salcuta, situat la aprox. 5km de la iesirea din localitatea I.C.Bratianu (Zaclau), inspre Tulcea, pe partea dreapta a drumului national DN 22E(în apropierea castrului roman de la Dinogeţia);
-va cuprinde două secţiuni:
a) secţiunea de pescuit la CRAP- ,,Cupa HEISU NICOLAE- VALURI DE CRAP”;
b) secţinea de pescuit la celelalte specii cu care este populată balta-,,TERAPIE INTENSIVA LA…POLICLINICA CU PLATA ’’;
-se va organiza pe echipe, fiecare echipă fiind formată din doi participanţi şi putând opta pentru participarea la ambele secţiuni sau numai la una dintre ele.
Precizare: Nu este obligatorie declararea intenţiei de participare la începutul concursului legat de opţiunea aleasă. Acest lucru se va face odată cu validarea rezultatelor.
PROGRAMUL DE DESFASURARE A CONCURSULUI:
- in data de 19 mai 2013, la ora 15:00, toti participantii vor fi prezenti in aceasta locatie;
- la ora 16:00 se va efectua tragerea la sorti a locurilor pentru pescuit,pentru numarul de echipe înscrise. Tragerea la sorti se va efectua astfel:
- vor exista doua urne: in prima urna (A)vor fi introduse bilete inscrise cu numele echipelor participante; in cea de-a doua urna (B)vor fi introduse bilete numerotate cu nr. 1…. 20 (reprezentand locurile de pescuit marcate, in
prealabil, pe lac.);
- Team leader-ul concursului va extrage, pe rand, cate un bilet din urna A si unul din urna B, astfel incat echipei….. sa i se repartizeze locul de pescuit nr….
- in data de 20 mai 2013, la ora 06:00 se va da fluierul de inceput de concurs;
- in data de 21 mai 2013, la ora 11:00 se va da fluierul de sfarsit de concurs; pana la aceasta data se va putea pescui non-stop (inclusiv noaptea);
- daca, la ora 11:00 exista vreun concurent aflat in drill, va fi asteptat de arbitri dar nu mai tarziu de ora 11;20.
- la ora 12:00, toate echipele se vor prezenta la tabara de baza pentru efectuarea cantarului oficial;
- la ora 13:00 vor fi desemnati castigatorii concursului si vor fi inmanate premiile.
----------PROGRAM DE NADIRE:
- aleatoriu;
-----------VOR FI PREMIATE:
- cantitatea cea mai mare de peste (exprimata in kg cu trei zecimale) – locurile 1,2,3, secţiunea de pescuit la CRAP- ,,Cupa HEISU NICOLAE- VALURI DE CRAP”;
- cantitatea cea mai mare de peste (exprimata in kg cu trei zecimale) – locurile 1,2,3, secţinea de pescuit
la celelalte specii cu care este populată balta-,,TERAPIE INTENSIVA LA…POLICLINICA CU PLATA ’’.
-- REGULI CE TREBUIESC RESPECTATE DE CATRE PARTICIPANTI:
- participanţii la concurs trebuie să achite taxa de inscriere/cotizaţia pe anul 2013 la APSFP ,,VALURI DE CRAP” - de 25 de lei ;
- concursul se va desfasura pe echipe formate din cate doi participaní; in cazul in care, la data repartizarii a locurilor de pescuit, vreun concurent nu are partener, acesta ii va fi repartizat din oficiu, de catre Comisia de arbitri, pentru formarea echipei;
- nada folosita: fara restrictii;
- nadirea se va efectua numai de pe mal; este interzisa folosirea barcutelor de nadit;
- vor putea fi folosite max. sase ustensile de pescuit/echipa in apa (din care cel mult 4 lansete) si 2 lansete pregatite de rezerva cu nada pe mal.
Diferenţa de la numărul de lansete folosite la numărul maxim de ustensile poate fi completată cu undiţe;
- fiecare ustensila de pescuit va fi inzestrata cu un singur carlig;
- momeala folosita: fara restrictii;
- este interzisa cu desavarsire folosirea ‘’aricilor’’ – acest lucru duce automat la eliminarea din concurs;
- capturile din specia crap cu masa mai mica de 1kg se vor pastra in juvelnic separat, se vor cantari si elibera din ora in ora ziua si din 3 in 3 ore noaptea.
- Comisia de arbitri (compusa din 2 arbitri de mal şi un team leader), va avea obligatia ca din ora in ora ziua si din 3 in 3 ore noaptea sa treaca pe la fiecare stand, si vor consemna in fisa de eliberare numarul si greutatea pestilor eliberati.
- In fisa de pesti intre 1 – 5Kg se va consemna numai numarul capturilor, fara cantarire, aceasta urmand a se efectua la sfarsitul concursului. In aceeasi fisa se vor consemna si capturile mai mari de 5 kg care se vor elibera:
- La finele concursului, toate echipele se vor prezenta cu numarul de pesti consemnat in fisa de eliberare, unde se vor consemna si capturile mai mari de 5 kg.
- Pentru capturile mai mari de 5kg.se vor chema arbitri la fata locului, in vederea cantaririi si eliberarii cat mai rapide a pestelui.
- Echipele care la sfarsitul concursului nu vor prezenta numarul de pesti consemnati in fisa pestilor necantariti (1-5 kg), vor fi eliminate din concurs.
- Este interzisă cu desăvârşire utilizarea juvelnicelor de metal.
-- PRECIZARI PRIVIND ORGANIZAREA:
Datorita desfasurarii concursului, nu este posibila servirea mesei intr-un cadru organizat, ‘’la comun’’, cum,
dealtfel, santem obisnuiti. In acest sens, pentru tot intervalul, fiecare echipa se va aproviziona individual cu alimente si bauturi si isi va organiza programul dupa bunul plac al membrilor ei.
În afară de taxa de înscriere/cotizaţia pe anul 2013 fiecare participant va mai achita 20 de lei taxa de înscriere la concurs şi 15 taxa de campare pentru intervalul 19-21.05.2013.(În taxa de campare proprietarul locaţiei va
asigura: o ciorbă de peşte pe data de 19.05.2013 seara , cort cu mese şi bănci pentru servitul mesei, inclusiv iluminat)
-- -ALTE PRECIZARI:
-In zilele de 19,20 si 21 mai, perimetrul lacului va fi efectiv inchiriat de catre A.P.S.F.P.’’VALURI DE CRAP’’. In acest sens, la intrare, fiecare participant va primi ecusonul cu numele sau si sigla Asociatiei pentru a nu se crea confuzii in randul supraveghetorilor. Cei care se vor prezenta ulterior pe balta vor primi din timp aceste ecusoane si le vor avea asupra lor, ele reprezentand ‘’biletul de intrare’’.
- A.P.S.F.P va face plata catre proprietarul lacului doar pentru perioada de timp afectata concursului si anume: incepand cu ora 07:00 a zilei de luni, 20 mai si pana marti, 21 mai ora 11:00. Orice persoana care va pescui in afara acestui program isi va suporta personal cheltuielile respective.
Obligatiile concurentilor:
Comisia de arbitri are autoritatea deplina asupra conditiilor de desfasurare a concursului, veghind incontinuu la respectarea cu strictete a regulamentului de catre toti cei inscrisi. Hotararile si masurile luate de Comisia de arbitri sant suverane. Deasemenea, toti concurentii vor fi tratati cu egalitate de catre Comisia de arbitri.
Participantii la acest concurs sant obligati:
-- sa respecte Regulamentul de concurs impus de A.P.S.F.P.;
-- sa se abtina de la orice manifestare zgomotoasa, care ii poate deranja pe ceilalti participanti;
-- sa se abtina de la orice comentarii in legatura cu ceilalti participanti la concurs; nu este admisa nici un fel de remarca necuviincioasa la adresa acestora;
-- este interzis scaldatul in apropierea locurilor de pescuit; deasemenea, este interzisa aruncarea in lac a diferitelor obiecte (in afara nadei);
-- este obligatorie respectarea adversarului, din toate punctele de vedere;
-- este obligatorie pastrarea curateniei in perimetru; in acest scop fiecare echipa isi va adduce de acasa cate un sac menajer pe care il va folosi pentru depozitarea resturilor de orice fel; acesti saci, dupa umplere, vor fi adusi in locurile special amenajate;
-- este interzisa aprinderea focului la locurile de pescuit; acest lucru se va face, organizat si sub supraveghere, numai in tabara de baza.
Drepturile concurentilor:
-- la locul sau de pescuit, fiecare concurent isi poate organiza si petrece timpul dupa bunul sau plac, respectand programul de concurs si normele de conduita morala;
-- orice concurent poate face contestatie verbala, pe loc (si nu dupa terminarea concursului), atunci cand constata o incalcare a Regulamentului de catre unul din participanti;
-- orice concurent poate face contestatie verbala, pe loc (si nu dupa terminarea concursului), atunci cand constata ca i-a fost atacata integritatea locului sau de pescuit, a sculelor, etc. de catre alta persoana direct sau indirect prin actiunile acesteia din urma;
-- contestatiile de orice natura se vor face la momentul producerii neregulii, sesizandu-se arbitrul aflat in imediata vecinatate;
In toate aceste cazuri, arbitrul respectiv va actiona ca atare, convocand imediat Comisia de arbitri care va lua pe loc masura potrivita, daca este cazul. Nu se admit amanari in ceea ce priveste rezolvarea contestatiilor.
Deasemenea, orice contestatie, sesizare sau comentariu facute dupa incheierea concursului nu vor fi luate in considerare.
***NOTA:
---Nerespectarea cel putin a uneia din regulile enumerate mai sus, atat in ceea ce priveste regulamentul proprietarilor lacului cat si a regulamentului de concurs stabilit de A.P.S.F.P., duce la eliminarea fara drept
de apel din competitie, excluderea imediata din perimetrul lacului si obligatia intregii echipe, din care face parte individul respectiv, de a achita imediat intreaga suma reprezentand cheltuielile Asociatiei cu echipa in cauza.
Membrii echipelor excluse din concurs (nu eliminate din cauza neprezentarii numarului de pesti) , vor fi exclusi in mod automat si la urmatoarele 2 concursuri sau alte actiuni ale asociatiei.

CONSILIUL DIRECTOR ''VALURI DE CRAP''.


Ultima editare efectuata de catre APSFP. ''VALURI DE CRAP'' in Dum Apr 28, 2013 8:36 pm, editata de 6 ori
valuridecrap
valuridecrap
ORGANIZATOR DE INTALNIRI
ORGANIZATOR DE INTALNIRI

Varsta : 13
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 21/07/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de olec Dum Apr 28, 2013 8:36 pm

Alexandru a scris:Apasa butonul ''citeaza'' din cel mai recent mesaj ce contine acest tabel si inscrie-te.
nr.
crt.
*****nume, prenume participant*****
***numele echipei***
01.
Drescanu Danut(tetea)
Trandafirescu Cristian
La Piovra
02.
Dan Stelian Bancila (danstel)

03.
Ene Alexandru
Cojocariu Gabi
Minirosioara vesela
04.
Paleacu Iulian
Taranii odihniti
05.
Bancu Gica

06Dan Calciu
07.
Razvan NegruFysh Carp Team
08.
Radu Zarnescu (Radu 10)

09.
Dragan Silviu
(trec Dunarea pe la Giurgeni...)
10.
Nalatabar,Marian
Carasul Balonat
11.
Matache Gheorghe
Buzea Adrian
stiuca ucigasa
12.
Oprea Marius

13.
Totolici Marian

14.
Badiu Vasile

15.
Docan Alec

16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.



olec
incepator
incepator

Varsta : 47
Data de inscriere : 22/02/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Dum Apr 28, 2013 8:52 pm

Incepem sa ne intelegem!
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Apr 28, 2013 8:52 pm

Da ce' pana acuma am vorbit limbi straine?
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 8:55 pm

Multimim pt regulament,foarte bine redactat,foarte obiectiv.
Deci,zarurile fiind aruncate,nu va pot spune dacat ca abia astept sa ne revedem pe malul baltii...
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 8:58 pm

Danstele multumesc pt.sustinere...Daca nu ai partener la concurs,tocmai s-a inscris un foarte bun prieten de-al meu,Alec il cheama,Olec are nikname-ul.
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Apr 28, 2013 8:59 pm

ti-ar crapu' de ras...
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 8:59 pm

Zaharul ingrasa...
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Dum Apr 28, 2013 9:01 pm

Daca il lasati pe Cristi sa gateasca, mananc mamaliga pregatita pentru momeala, ramele, viermii si plec.

danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 9:02 pm

Felicitari domnului Administrator,care in loc sa se petreaca,a muncit din greu pentru a ne face fericiti in legatura cu regulamentul de concurs.Sa traiesti cu numele nea Sandica !!!
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 9:03 pm

Da,porumb la conserva,nu ai???
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Dum Apr 28, 2013 9:07 pm

Va pup!pa pa!
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Dum Apr 28, 2013 9:11 pm

daca zici tu...Rolling Eyes
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Apr 28, 2013 9:24 pm

Haideti, va rog, inscrieti-va pe lista! Regulamentul a fost editat!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Trandafirescu Cristian Lun Apr 29, 2013 10:01 am

Oricum La Piovra daca are nevoie de ceva udeala,haleala,sau altceva,v-a apela la serviciile de curierat rapid ale d-lui Rumburak.......hi,hi,hi...
Trandafirescu Cristian
Trandafirescu Cristian
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 50
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/01/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 11:07 am

Cam scump, din cate mi-aduc eu aminte, serviciul de catering al lui rumburak. Ma-ntreb: daca nu prideti crap cu ce-l platiti? Cu caras? Sau cu lighioana lui danstel?
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 11:12 am

danstel a scris:Daca il lasati pe Cristi sa gateasca, mananc mamaliga pregatita pentru momeala, ramele, viermii si plec.

Nu pleci decat dupa ce o mananci si pe Coro. Iar la desert: Elvis.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Lun Apr 29, 2013 11:40 am

Coro si Elvis sunt parteneri de pescuit, nu fac parte din meniu.
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 11:50 am

Anunt adresat echipei ''TARANII ODIHNITI'':
Pentru
concurs: vand lanseta din fibra de carbon STORM FEEDER 3,6m, din 3
bucati, in garantie. MULINETA SPINNING ABU GARCIA REVO NEOS 20S
Greutate – 210g
Raport recuperare – 5,1: 1
13 Rulmenti
Tambur metallic si tambur rezerva metallic
Capacitate fir : 0,16mm/100m
A.B.S., S.S.B., S.C.B., C.F.R., airbag-uri, geamuri electrice, antifurt. Unic proprietar.
Absolut impecabile! Nou noute!
Ideale pentru echipa ''TARANII ODIHNITI''!
PRET : 800 LEI
Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 29792810
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Lun Apr 29, 2013 12:10 pm

Pastreaza si pentru Cristi ca e dornic sa investeasca in scule
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 12:17 pm

Cristi, ce spui? Cate iti opresc: doua, trei? Pentru crap sant ideale!
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de razvan negru Lun Apr 29, 2013 3:34 pm

un regulament foarte OK din punctul meu de vedere
razvan negru
razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 43
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 16/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de razvan negru Lun Apr 29, 2013 3:35 pm

se poate nadi din momentul aflarii locului de pescuit
sau din momentul inceperii concursului ?
razvan negru
razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 43
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 16/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 3:38 pm

Eu zic ca partea cu ''obligatiile concurentilor'' este foarte bine conturata si sper sa nu se mai intample ce a fost anul trecut. Ma refer la respectarea adversarului. Asa ca apelam cu incredere la echipa de arbitri atunci cand e nevoie.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 3:39 pm

Se poate nadi imediat dupa tragerea la sorti si repartizarea locurilor.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Lun Apr 29, 2013 3:43 pm

Sandule, pentru Cristi sa opresti 5 bucati ( 4 si una de rezerva).
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Lun Apr 29, 2013 3:46 pm

Sigur Cristi deja isi face calculele daca se incadreaza in buget.
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 3:49 pm

Pai mai are timp sa investeasca. Doua si lui idementul. Ca tot aluat K-ul. Si merg si pentru antrenamentele lor de la Chineja.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 3:50 pm

Rulmentii fac toti banii.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Lun Apr 29, 2013 3:55 pm

Dar ca sa isi completeze setul "avertizori" rustici nu ai la oferta ?
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Lun Apr 29, 2013 3:57 pm

Regulamentul este OK, doar un singur lucru nu inteleg:
De ce din cele 6 scule numai 4 pot fi lansete? De ce nu 6 scule in apa la alegerea fiecarei echipe, 6 lansete sau 6 undite, 5 lansete si 1 undita, 1 lanseta si 5 undite sau alte combinari?
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Lun Apr 29, 2013 3:58 pm

Ce subtitluri bagi Sandel, parca suntem la antena 3.
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 4:40 pm

danstel a scris:Regulamentul este OK, doar un singur lucru nu inteleg:
De ce din cele 6 scule numai 4 pot fi lansete? De ce nu 6 scule in apa la alegerea fiecarei echipe, 6 lansete sau 6 undite, 5 lansete si 1 undita, 1 lanseta si 5 undite sau alte combinari?
Pai ''La Piovra'' are undite?
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de gabi Lun Apr 29, 2013 4:42 pm

Nu coboara ei asa de jos
gabi
gabi
BUCATAR OFICIAL
BUCATAR OFICIAL

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Apr 29, 2013 4:53 pm

Eu zic sa dam la 6 undite. Fara nada. Chiar acuma il sun pe Cristi sa-i spun sa nu mai investeasca.
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Lun Apr 29, 2013 6:52 pm

Intrebarea este: Se poate ca o echipa sa pescuiasca numai cu lansete fara sa depaseasca 6 scule in apa in acelasi timp, adica fara nicio undita ci doar 6 lansete?
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de razvan negru Lun Apr 29, 2013 7:09 pm

ok
teoretic
ca daca ne apucam de ciorba si spritz'
trebuie sa ne scoale cineva luni !!!!!!!!!!!!
'
Alexandru a scris:Se poate nadi imediat dupa tragerea la sorti si repartizarea locurilor.
razvan negru
razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 43
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 16/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de razvan negru Lun Apr 29, 2013 7:11 pm

ramane clar
4 lansete
1 carlig
razvan negru
razvan negru
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 43
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 16/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de danstel Lun Apr 29, 2013 7:38 pm

Sunt de acord cu 1 carlig, eu nu pun niciodata mai mult, indiferent unde pescuiesc, dar dupa cum spune regulamentul, o echipa are voie sa pescuiasca cu maxim 4 lansete. Daca nu ai un partener ti se va da unul din oficiu si atunci el 2 lansete si tu 2 lansete, restul sculelor pana la 6 sunt obligatoriu 2 undite.Daca eu nu pescuiesc la undita nu am dreptul la a treia scula in apa in acelasi timp tot lanseta si voi pescui doar cu doua lansete. Eu asa am inteles.
danstel
danstel
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 58
Localizare : Galati, 0745314653
Data de inscriere : 20/04/2012

Sus In jos

Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea,  20-21 mai 2013. - Pagina 9 Empty Re: Cupa ''HEISU NICOLAE'' - Salcuta, jud. Tulcea, 20-21 mai 2013.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 19 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum