VALURI DE CRAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

5 participanți

In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Donose Octavian Sam Feb 05, 2011 6:42 pm

Sapaturile arheologice efectuate recent au scos la iveala o sigla care se presupune ca ar fi apartinut culturii ``VALURI DE CRAP``, pentru autentificare ateptam parerile membrilor celor care acceseaza acest forum.
Ianaite de a face postarea ei de catre colegul alexandru, care a primit-o pe adresa de email, pe data de 05.02.2011,trimisa de subsemnatul, pentru a va astampara curiozitatea voi face o scurta descriere:
1-initialele APSF reprezinta abrevierea cuvantului Asociatia Pescarilor Sportivi Feroviari;
2-culorile care sunt pe fundalul fiecarei litere se regasesc pe drapelul asociatiei avad urmatoarea semnificatie:
-rosu-ramura miscare comercial;
-albastru -ramura tractiune;
-verde-ramura vagoane;
-maro -ramurile instalatii-linii.
3-cuvintele SI PRIETENII au pe fundal culorile curcubeului motivat de urmatoarele:
-membrii asociatiei din aceasta categorie sunt la inima noastra ,apartin tuturor culorilor ``politice`` si au drepturi depline;
-curcubeul reprezinta speranta , apare dupa ploaie cand se spune ca pestele incepe sa manance mai bine, iar in sufletul nostru parca ne strabate fiorul primului sarut............,dat marii capturi, binenteles.
4-simbolurile din centrul siglei reprezinta la numarator semnificatia domeniului de activitate a o parte din membrii, iar la numitor mult ravnita captura(am ajuns din greseala la aceste elemente complicate de matematica, pentru ca de fapt la baza calculelor ce tin de bilantul activitatii sta principiul binecunoscut al NUMARATORII PE DEGETE);
5-cuvintele VALURI DE CRAP au ca fundal culoarea verde asociata vegetatiei, care completeaza locurile mirifice unde sunt amplasate taberele NOMADE organizate de membrii sai.
Drapelul sub care sau desfasurat campaniile militare ale membrilor , nu a fost gasit dar se intuieste ca ar avea culorile rosu, albastru, verde, maro amplasate orizontal precum luciul apei, avand postata in centru sigla.
Etimologia expresiei VALURI DE CRAP
In vara anului 1985, ianaintasi acestei civilizatii au purces la o deschidere oficiala a sezonului de pescuit.Deplasarea s-a facut pana la Tulcea binenteles cu trenul, iar din cele trei optiuni avute la dispozitie: BANI, BILETE, ABONAMENTE s-a ales varianta traditionala in acele vremuri: CU NASU.
Elanul tineresc care ii cuprinsese era umbrit de numarul mare de bagaje carate. In timp ce trenul se taraia ca un sarpe lung, spre destinatia finala Statia Tulcea, s-a intrezarit si lacul de agrement aflat in apropierea acesteia. Un membru a spus:.... pe lac sunt VALURI DE CRAP,...;un alt membru a spus:... intradevar pe lac sunt VALURI DE CRAP....,iar cel mai mare pescar din grup a dat verdictul:.....baieti pana pleaca vaporul mai avem de stat in Tulcea trei ore, pe lac sunt VALURI DE CRAP, hai sa o punem de un pescuit dupa garare.
Zis si facut baietii nostrii au carat bagajele pe malul lacului facandu-se apoi ca se pregatesc de atac au asteptat ca cel mai mare pescar sa-si instaleze arsenalul dupa care i-au spus: Crsiti pe lac sunt VALURI DE CRAP, noi iti uram fir intins , te imputernicim sa ai grija de bagaje si cand o sa servim a bere in oras o sa ne gandim la tine.
Nu va pot descrie mimica fetei celui mai mare pescar, la auzul vestii, cu o privire trista a cerut clementa colegilor macar unul sa ramana sa-l secondeze cu minciogul in cazul atacului marii capturi, dar nimic nu a mai clintit hotararea definitiva si irevocabila data .
Si asa s-a scris istoria............

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Feb 06, 2011 2:20 pm

Cu emotie in glas, pardon... in tastatura, va aduc la cunostinta sigla descoperita din negura vremilor.
Nu uitati ca asteptam parerile dvs.!Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Aspf11


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:18 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de adibaiacos Dum Feb 06, 2011 6:15 pm

De acord.
O sa incerc sa schimb desiro cu o aburoaica, sa vedem cum iese...


Ultima editare efectuata de catre adibaiacos in Lun Feb 07, 2011 12:52 pm, editata de 1 ori
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Dum Feb 06, 2011 7:24 pm

Dati-mi voie sa-mi expun si eu capodopera:


Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Valuri12


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:18 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Donose Octavian Dum Feb 06, 2011 8:26 pm

Se pare ca intre timp s-a mai descoperit o versiune mai veche , de aceea il rog pe Sandu sa posteze cea mai recenta descoperire.

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de adibaiacos Dum Feb 06, 2011 8:31 pm

Sandu nu raspunde la apel, a dat de vreo crapoaica...
Imi permit sa postez eu versiunea mai veche....
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Donose Octavian Dum Feb 06, 2011 8:38 pm

Cu scuzele de rigoare, militez pentru ultima versiune. Multumesc Adi.

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de adibaiacos Dum Feb 06, 2011 8:48 pm

ok, ultima sa ramana;
nu e de neluat in seama si versiunea lui alexandru...
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Feb 07, 2011 11:39 am

Imi fac datoria si afisez toate variantele de pana acum:

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Apsf310Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Apsf410Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Aspf12Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Aspf210Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Crap_b10


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:20 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Lun Feb 07, 2011 11:44 am

Asteptam expunerea variantelor. In lipsa lor, asteptam parerile d-vs.


SA SCRIEM ISTORIA!


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:20 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de adibaiacos Lun Feb 07, 2011 12:54 pm

Ramanem pe varianta cu crapul si aburoaica;
vot = 1
adibaiacos
adibaiacos
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 56
Localizare : Braila
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Mar Feb 08, 2011 8:46 pm

Iata toate variantele de ultima ora:
sigla 1:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Apsf312
sigla 2:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Apsf413
sigla 3:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Aspf13
sigla 4:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Aspf211
sigla 5:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Crap_b11
sigla 6:Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Sigla210
Asteptam voturile d-vs!


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:21 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de idementul Vin Feb 11, 2011 5:42 pm

Sal'tareee baieti.Daca-mi permiteti zic si eu...sigla 6
idementul
idementul
PESCAR EMERIT
PESCAR EMERIT

Varsta : 62
Localizare : La mine.......acasa
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Donose Octavian Mar Feb 15, 2011 11:15 am

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Siglafinala%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us]Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Siglafinala [/url]
In urma propunerilor facute Vineri 11.02.2011, ca de fiecare data, cu ajutorul prietenilor de la ARCELOR MITTAL s-a redactat varianta finala a SIGLEI.

Donose Octavian
PRESEDINTE
PRESEDINTE

Varsta : 63
Data de inscriere : 21/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Alexandru Mar Feb 15, 2011 1:37 pm

Domnilor, iata si ultima varianta: sigla 7. E calda, frrigeeee!
Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Sigla_10


Ultima editare efectuata de catre Alexandru in Sam Apr 28, 2012 9:21 am, editata de 2 ori
Alexandru
Alexandru
Admin
Admin

Varsta : 56
Localizare : Galati, Romania.
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Doru Joi Iul 14, 2011 7:37 pm

E frumoasa povestea ''valurilor de crap''. Frumoasa si ''stema''.
Doru
Doru
initiat
initiat

Varsta : 55
Localizare : Constanta, Romania.
Data de inscriere : 14/07/2011

Sus In jos

Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''. Empty Re: Cum s-a ales sigla ''VALURI DE CRAP''.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum